[Programy koncertních sezón]

SPOLUPRÁCE SE SÓLISTY A SOUBORY JINÉ HUDEBNÍ PRODUKCE

Jak již bylo v úvodu předneseno, koncertní agentura MMMM se dlouhá léta především věnuje „vlastní tvůrčí dílně“, v rámci níž vzniká produkce, která je takto prezentována na těchto webových stránkách. Z těchto důvodů se zaměřuje na zajištění a zprostředkování programů z této produkce vzniklých. Omlouváme se touto cestou nabídkám z jiných produkcí, neboť zatím pro ně nevznikly šance k jejich realizaci.

Nicméně Lukáš Macek, e–mail: lukas.macek@seznam.cz, mobil: 777 042 572 je schopen zajistit a zprostředkovat ve spolupráci s manažery a vedoucími následujících sólistů a komorních těles na přání pořadatelů či institucí a dalších subjektů vystoupení sólistů a komorních těles z jiných hudebních produkcí.

Jedná se například o tyto sólisty a tělesa:
Recital Václava Hudečka za doprovodu klavíristy a cembalisty Petra Adamce
Recital Bohuslava Matouška za doprovodu klavíristy a cembalisty Petra Adamce
Recital Ivana Ženatého za doprovodu
manželky–klavíristky Kataríny Ženaté
Recital Shizuki Ishikawy
Recital kytaristy Lubomíra Brabce
RecitalGabriely Demeterové
Recital violoncellisty Jiřího Bárty
Recital sopranistky Ivany Koupilové
Recital pianisty Borise Krajného
Recital pianisty Jana Simona
Recital pianisty Martina Kasíka
Varhanní recital Aleše Bárty
Varhanní recital Jaroslava Tůmy
Koncert Kubelíkova tria
Koncert Českého tria
Koncert tria Prague Chamber Session
Koncert Kociánova kvarteta
Koncert Stamicova kvarteta
Koncert Nosticova kvarteta

Koncerty sólistů českých operních scén (např. Národní divadlo, Státní opera, Městské divadlo v Ústí nad Labem, Městské divadlo v Liberci) v programech „Operní galavečery“ a „Operetní zábavné programy“ za doprovodu klavíru.

Tuto nabídku lze zajistit a zprostředkovat na základě dohody v rámci termínové a honorářové kooperace zúčastněných stran.

Václav Petr

Václav Petr se řadí mezi nejvýznamnější české violoncellisty své generace. Je semifinalistou mezinárodní violoncellové soutěže Grand Prix Emannuel Feurmann a vítězem 70. ročníku prestižní soutěže Pražské jaro. Soutěžními úspěchy na sebe upozorňoval ostatně již od dětských let. Ceny si odnášel ze soutěží jako například Mezinárodní Heranova violoncellová soutěž, Mezinárodní violoncellová soutěž v rakouském Liezenu, první cenu si odnesl z Prague Junior Note, stal se absolutním vítězem soutěže Talents for Europe. Byl laureátem mnoha dalších soutěží: Concertino Praga, Mezinárodní violoncellová soutěž Davida Poppera v Maďarsku, Mezinárodní violoncellová soutěž Antonia Janigra v Chorvatsku, Interpretační soutěž nadace Bohuslava Martinů v Praze, Mezinárodní Dotzauerova soutěž pro mladé violoncellisty v Německu, Mezinárodní soutěž smyčcových nástrojů Rudolfa Matze v Dubrovníku.

Základům violoncellové hry se Václav Petr naučil od Mirka Škampy na Gymnáziu Jana Nerudy v Praze. Na Hudební akademii múzických umění byl posluchačem ve třídě profesora Daniela Veise, absolvoval pak ve třídě profesora Michala Kaňky. Svou hru zdokonaloval také pod vedením Wolfganga Boettchera na Universität der Künste v Berlíně. Taktéž se Václav Petr zúčastňoval mezinárodních mistrovských kurzů v Kronbergu, v Hamburku, ve Vaduzu, zúčastnil se Evropské hudební akademie v Bonnu, v rámci The International Holland Music Sessions byl vybrán do třídy Marie Kliegel. V roce 2015 absolvoval mistrovské kurzy Carl Flesch Academy v Baden-Badenu sólovým vystoupením s Baden-Baden Philharmonie.

Jako sólista vystupuje od 12 let, sólově vystoupil s orchestry jako jsou Česká filharmoie, Symfonický orchestr Českého rozhlasu SOČR, PKF - Prague Philharmonia, Pražský komorní orchestr, Plzeňská filharmonie, Janáčkova filharmonie Ostrava, Baden-Baden philharmonie, Slovenský komorný orchester Bohdana Warchala a další.

Václav Petr se v neposlední řadě neúnavně věnuje komorní hře. Od roku 2009 je členem Josef Suk Piano Quartet, se kterým získal první cenu v soutěži komorních souborů v italském Val Tidone, stejně tak v soutěži komorních souborů Salieri - Zinetti a v jedné z nejprestižnějších soutěží pro komorní soubory s klavírem “Premio Trio di Trieste”. S Josef Suk Piano Quartet pravidelně vystupuje jak v Čechách, tak v zahraničí.

V říjnu roku 2013 vyhrál Václav Petr konkurz na post koncertního mistra violoncell v České filharmonii. Ve svých 24 letech se tak stal jedním z nejmladších koncertních mistrů v historii České filharmonie.

Václav Petr hraje na mistrovský nástroj z dílny Giovanni Battisty Guadagniniho, model “Teschenmacher”, z roku 1757, který je zapůjčen ze soukromé sbírky.